Kinga Olchowik-Pogonowska

Rodowita koszalinianka, choreograf, tancerz, trener tańca, pedagog oraz sędzia. Tytuł magistra pedagogiki uzyskała w 2009 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Posiada uprawnienia instruktora tańca oraz trenera sportowego tańca towarzyskiego wydane przez Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, od 2016 roku Sędzia II kategorii w Federacji Tańca Sportowego oraz sędzia World Artistic Dance Federation.

Od dziecka miała kontakt z tańcem, podróżując po Polsce zdobywała doświadczenie taneczne trenując u najlepszych nauczycieli. Brała udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego, zajmując przy tym czołowe miejsca na arenie polskiej oraz międzynarodowej. Posiada najwyższą polską klasę taneczną “A” w tańcach towarzyskich. Dodatkowo przez wiele lat rozwijała swoje kompetencje w innych stylach tanecznych poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju warsztatach i szkoleniach organizowanych przez takie szkoły tańca jak Egurolla Dance Studio, Jagielski Dance Project czy Szkoła Mistrzów Tańca Pavlović.

W 2007 roku zakończyła swoją karierę taneczną, gdyż powołaniem okazało się nauczanie innych. W 2014 roku zrealizowała swoje największe marzenie jakim było założenie Szkoły Tańca King Dance. Ponad to organizatorka wielu tanecznych projektów w mieście m.in. cykliczna impreza ,,King Dance Cup”, event ,,Koszalińskie YO!” . Chętnie udziela się w różnorodnych inicjatywach kulturalnych i sportowych.

Menu